Profile

Join date: May 19, 2022

About

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Somijas pilsētā Tamperē ar rezultātuatzina Čehijas valstsvienības pārākumu. Sotniekam šī bija 87. spēlē pasaules čempionātā, līdz ar to viņš apsteidza Aleksandru Ņiživiju (86) un kļuva par spēlēm bagātāko Latvijas hokejistu planētas meistarsacīkstēs.


Latvija Austrija dzīvot


Latvija Austrija dzīvot


Latvija Austrija dzīvot


35 gadus vecais Sotnieks piedalās 13. pasaules čempionātā pēc kārtas. Šajos turnīros 87 spēļu laikā viņš guvis divus vārtus un veicis 20 rezultatīvas piespēles.


Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Artūrs Kulda, kurš aizvadīja turnīrā tikai otro spēli, jo iepriekš laukumā doties liedza savainojums. Ar rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Rihards Bukarts un Andris Džeriņš.


Savukārt par komandas labāko spēlētāju šajā mačā atzina pasaules čempionāta debitantu vārtsargu Artūru Šilovu, kurš laukumā nāca uz maiņu otrajā periodā un turpinājumā atvairīja visus 11 pretinieku metienus.


Čehijas izlasē ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli jeb 1+1 izcēlās Davids Pastrņāks, Romāns Červenka, Hineks Zohorna un Tomāšs Hertls. Divas rezultatīvas piespēles Davida Krejči kontā, kurš tika atzīts par šī mača labāko spēlētāju komandā.


Jau pirmajā minūtē pa Elvja Merzļikina sargātajiem vārtiem divus bīstamus metienus izpildīja Čehijas zvaigzne Pastrņāks, kuram šī bija pirmā spēle turnīrā pēc NHL sezonas beigām. Viņš šosezon guva 40 vārtus NHL regulārajā čempionātā, un arī šajā mačā čehs apliecināja savu meistarību.


Čehiem piederēja iniciatīva arī turpinājumā, viņi daudz vairāk kontrolēja ripu. Piektajā minūtē pēc metiena no zilās līnijas Merzļikins ripu atvairīja, taču no Roberta Mamčica aizmuka Zahorna, kurš savāca atlēkušo ripu, aizveda to garām Latvijas izlases vārtsargam un raidīja to mērķi.


Turpinājumā izcēlās asumi pie Merzļikina vārtiem. Latvijas izlases ripu ķērāju devās aizstāvēt augumā raženais Oskars Batņa, taču viņš nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Čehi ātri izmantoja skaitlisko vairākumu. Pastrņāks no kreisās puses izdarīja piespēli Červenkam, kurš to ieraidīja Merzļikina sargāto vārtu stūrī. Čehi divus vārtus guva nepilnas minūtes laikā.


Pasaules čempionāts ir svētki hokejistiem. Līdz šim čempionāts ir padevies emocionāls, esam aizvadījuši vienu ļoti labu spēli, vienu labu spēli un nav noslēpums, ka šovakar mums ir ļoti svarīga spēle, iespējams, ka izšķirošā, lai tiktu četrinieka,” norāda treneris.


Pieredzējušais speciālists norāda, ka katrā čempionātā ir kāda komanda, kurai čempionāts ir ļoti neveiksmīgs. Viņaprāt, šajā čempionātā pagaidām nerāda kvalitatīvu sniegumu: ”Lasīju, ka viņiem arī komandas iekšienē ir daudz problēmu, kas nav mazsvarīgi. Viņi vēl nevar atrast savu labāko spēli, tādēļ mums tas ir jāizmanto.”


Viņš piekrīt jau citiem ekspertu viedokļiem, ka līdz šim Latvijas izlases debitanti rādījuši nosvērtu un pārliecinošu sniegumu.


Latvijas hokeja izlase ceturtdien, 19. maijā, aizvadīs spēli pret Čehijas valstsvienību. Spēles sākums pulksten 20:20. Seko līdzi spēlei arī teksta tiešraidē “tv3.lv”.

[[𝕃𝕀𝕍𝔼@𝕊𝕋ℝ𝔼𝔸𝕄*]]Latvija Austrija dzīvot Free Pasaules čempionāts hokejā 2022 dzīvot Online 20 May 2022

More actions